Czyszczenie

Na czym polega czyszczenie suchym lodem?

Czyszczenie suchym lodem polega na stworzeniu silnego strumienia powietrza z granulkami dwutlenku węgla, który powstaje podczas innych procesów produkcyjnych, jest zbierany, skraplany, a następnie prasowany aby powstał suchy lód, a następnie skierowaniu go na zanieczyszczoną powierzchnię. Skuteczność opiera się na trzech podstawowych czynnikach:

Uderzenie

Wydmuchiwane ze specjalnie skonstruowanej dyszy cząstki suchego lodu uderzają z dużą prędkością w zanieczyszczoną powierzchnię i powodują silny efekt mechaniczny

Szok termiczny

W wyniku różnicy temperatur pomiędzy czyszczoną powierzchnią a suchym lodem (suchy lód ma temperaturę -70°C) na zanieczyszczeniu pojawiają się mikroskopijne pęknięcia, które w rezultacie ułatwiają usuwanie zanieczyszczenia.

Mikro eksplozje

Cząsteczki suchego lodu uderzają o czyszczoną powierzchnię i przechodzą w stan gazowy, powiększając w ciągu kilku mili sekund 800 razy swoją objętość, co w istocie jest mikro eksplozją w punkcje zderzenia. Na skutek mikro eksplozji odrywane są powłoki zanieczyszczenia od powierzchni.

Działalność firmy polega na świadczeniu usług czyszczenia suchym lodem przy użyciu nowoczesnych urządzeń duńskiej firmy „ICETECH A/S”

Skuteczność czyszczenia 100%
Ochrona środowiska 100%
Bezpieczeństwo 100%
Jakość czyszczenia 100%
Skontaktuj się z nami telefonicznie: +48 500 650 152 lub wyślij nam e-mail: ice-k@ice-k.kei.pl
Aby otrzymać darmową wycenę oraz poznać szczegóły dotyczące czyszczenia suchym lodem i przebiegu współpracy!